CO NECHRÁNÍ KLIMA OD PEKA = TO SE HORKEM ROZTÉKÁ

Po - Pá: 07:00 - 15:30

Kontaktujte nás!

Záruka kvality

PEK-TK s.r.o.

Volejte +420 321 722 288

Klejnarská 153, Kolín 4

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla

Teplo obsažené v okolním vzduchu, zemi (tzv. geotermální teplo), či podzemní nebo povrchové vodě, je pro svou nízkou teplotu běžným způsobem nevyužitelné.

Toto přírodní, tzv. nízkopotenciální teplo, který je obnovitelným a tedy ekologickým energetickým zdrojem, však může být pomocí tepelného čerpadla převedeno na teplotu s teplotou tak vysokou, že je lze využít pro vytápění, přípravu teplé užitkové vody, ale i ohřev bazénové vody apod.

  • čerpadla vzduch – vzduch (viz sekce klimatizace)
  • čerpadla vzduch – voda
  • čerpadla země – voda
  • čerpadla voda – voda

JAK VYBRAT správný typ tepelného čerpadla

Vzduch - voda nebo země - voda?

Obecně platí, že tepelná čerpadla odebírající teplo ze země mají v období topné sezóny vyšší průměrný topný faktor (+- 1°C) než systémy vzduch - voda. To je významné u objektů s větší tepelnou ztrátou. Naopak u menších a zateplených objektů se na celkové spotřebě tepla významě podílí ohřev TUV, který je v období od jara do podzimu účinnější se vzduchovým tepelným čerpadlem. Také sezónní ohřev bazénu obvykle zvýhodňuje systém vzduch - voda.

Výbornou účinnost má tepelné čerpadlo odebírající teplo ze spodní vody (voda -voda), avšak podmínky pro jeho instalaci splňuje jen velmi málo lokalit.