EU Servis nonstop – 24/7

CZ Servis nonstop – 24/7

EU Servis nonstop – 24/7

CZ Servis nonstop – 24/7

Stacionární chlazení

Montáže, servis, preventivní prohlídky, údržba a revize úniků

Stacionární chlazení

Hlavní činností společnosti PEK-TK s.r.o. je prodej, montáž a servis přepravního chlazení, klimatizací a konvektorů topení světového leadera v oboru THERMO KING.

Společnost se zabývá také projekcí, prodejem, montáží i servisem v oboru stacionárního chlazení. Firma se zaměřuje na kompletní dodávky vozidel, včetně izolací nákladového prostoru pro převoz chlazeného i mraženého zboží, dle přání a potřeb zákazníka s ohledem na povinnosti při přepravě a skladování potravin.

Nabízíme pro Vás klimatizacechladicí nábytekvzduchotechnikutepelná čerpadla a jiné produkty a služby.

Nabízíme široké portfolio produktů a služeb, stačí si u nás vybrat.

TK_Preferred_Logo

Montáže izolačních panelů

Polyuretanové panely jsou tvořeny jádrem z tuhé polyuretanové pěny a kovovým pláštěm. Hygienický povrch panelů se zvláště dobře uplatňuje v potravinářském průmyslu.

Stavebnicový systém montáže několikanásobně zrychluje montážní časy v porovnání se standardním zdivem, nevyžaduje jakékoli dodatečné obklady a v případě potřeby je možné panely demontovat a znovu použít pro další stavbu. Bez ohledu na podstatně lepší izolační vlastnosti jsou celkové pořizovací náklady staveb z PUR panelů výrazně nižší oproti standardním zděným konstrukcím. Správně navržená izolace je základ pro úsporu energie.

Stacionární chlazení

Co dodáváme:

Chladírny a mrazírny

V návaznosti na montáž boxů navrhujeme, nabízíme a dodáváme chladírenskou či mrazírenskou technologii.

Nabízíme optimální řešení pro jatky, porážky, zpracovny masa, výrobny uzenin, výrobny polotovarů, výrobu nápojů, dozrávárny banánů, sušárny dřeva, chlazení pivovarů, chlazení čokoládových a tukových hmot, ovoce a zeleniny, atd. Samozřejmá je komunikace se zákazníkem pro optimální návrh dle jeho zadání.

Dodávka zahrnuje:

Refrigeration chamber for food storage. Control panels of the refrigerator. Concept - sale of freezing equipment. Equipment for food storage. Cooling. Industrial cold store with empty counters

Chladicí nábytek

V dnešní době si obchod bez chladicího či mrazicího nábytku již nedovedeme představit. Zpřísněné požadavky na chlazené a mražené zboží se odvíjí v požadavcích na kvalitu chladicího nábytku.

Nabízíme různé chladicí a mrazicí regály, ostrovy, obslužné vitrínycukrárenské a zmrzlinové vitríny, ohřevné vitríny, gastronomická zařízení atd.

Zákazníkovi podle jeho specifikací dodáme kvalitní produkt.

Interior of modern grocery store
Food in a supermarket

Chlazení kapalin

Chlazení kapalin, známo též jako nepřímé chlazení, se realizuje pomocí agregátu strojního kompresorového chlazení.

Hojně se využívá v potravinářském průmyslu (hlavně v pivovarech a mlékárnách), ale také ve strojírenství, farmacii, chemickém průmyslu či ve výzkumných laboratořích atd. Velmi důležitá je domluva se zákazníkem – vyjasnění výkonových i provozních požadavků, protože neúplným zadáním může být ohrožena výsledná kvalita celkového řešení.

Princip:

Chlazení se dociluje vypařováním vhodně zvoleného chladiva ve výparníku zařízení, kde protéká i kapalina, které chladivo odebírá teplo svým odpařováním přes stěnu trubky, případně desku (pokud je použit) deskový výparník.

taeevo_big

1.

Kompresor z výparníku odsává vypařující se chladivo, stlačuje vypařené přehřáté páry a tím zvyšuje jejich teplotu.

2.

Páry se dostávají do kondenzátoru, kde jsou ochlazovány buď vodou, nebo vzduchem – zde zkapalní a po seškrcení jsou nastřikovány zpět do výparníku.

3.

Ochlazovaná kapalina cirkuluje v primárním okruhu pomocí čerpadla, oteplenou kapalinu nasává čerpadlo a tlačí ji do výparníku, zde se voda ochlazuje a vrací se do nádrže. Nádrž se do okruhu umisťuje z důvodu částečné zásoby chladné kapaliny, ale také jako teplotní nárazník, aby nedošlo k vniknutí příliš teplé kapaliny do výparníku

Okruh chlazení se vybavuje prvky pro ochranu kompresoru před vysokými a nízkými tlaky, dále pak prvky pro řízení chodu ventilátorů kondenzátoru v případě, že je použit kondenzátor vzduchový. Výparník je osazen ochranou proti zamrznutí.

Zdravotnictví

Chladicí a mrazicí technologie od +15 °C do -80 °C.

Veškerá zdravotnická zařízení jsou bezpodmínečně vybavena chladicí i mrazicí technologii od +15 °C do -80 °C. Tato zařízení jsou určena například pro uskladnění krevních derivátů, krevní plasmy, léků a zdravotnického materiálu.

zdrav-pek-1
zdrav-pek-02

Nezávazný dotaz

Rádi se Vám budeme věnovat!

Pro spokojenost a komfort našich zákazníků zajišťujeme asistenční servisní služby s nepřetržitým provozem.

Český servis nonstop – 24/7

Mezinárodní servis
Pondělí – Pátek: 7:00–15:30

Pondělí – Pátek: 7:00–15:30

Naši zákazníci